top of page

MASAŻE
SAUNA
FIŃSKA
ŁAŹNIA
PAROWA

Rekreacja w Willa Ela 
Grota solna, masaże lecznicze, 
sauna fińska i łaźnia parowa.

Nie trzeba wyjeżdżać nad morze,
żeby poczuć zbawienne działanie

soli i jodu.


Wystarczy seans w naszej grocie solnej !

Cennik


GROTA SOLNA
Czynna codziennie od godz. 10.00 do 18.00
Seans trwa 45 min.
Wejście o równych godzinach.

Cena os. dorosła - 15,- 
Dzieci do lat 10 - 10,-

WYKUPUJĄC KARNET NA 6 WEJŚĆ 7 WEJŚCIE GRATIS

SAUNA FIŃSKA I ŁAŹNIA PAROWA
Czynna codziennie od godz. 15.00 do 20.00- należy z godzinnym wyprzedzeniem zgłosić chęć skorzystania ponieważ sauny trzeba nagrzać 
1 godz./60 min - 30,-
1/2 godz./30 min - 20,-

Min.2 osoby

 

POLECAMY
MASAŻ KLASYCZNY
MASAŻ RELAKSACYJNY
MASAŻ AROMATERAPEUTYCZNY

 

 

kącik odpoczynku

kącik odpoczynku

sauna sucha

sauna sucha

sauna parowa

sauna parowa

grota solna

grota solna

masaż kamieniami

masaż kamieniami

salon masażu

salon masażu

 

Willa Ela to nie tylko urokliwe miejsce na nocleg położone w otoczeniu przepięknych gór. Naszym gościom oferujemy również szereg dodatkowych udogodnień, z których można korzystać niezależnie od pogody. Jeśli rekreacja ma być ważną częścią Twojego pobytu w Rabce-Zdroju, już dziś zarezerwuj pobyt w naszym pensjonacie – tu czekają na Ciebie grota solna, masaże, sauna fińska i łaźnia parowa.

Morski mikroklimat w samym sercu gór

Nie musisz planować pobytu nad Bałtykiem, aby skorzystać z naturalnych właściwości charakterystycznego morskiego powietrza. Wystarczy, że skorzystasz z alternatywy, jaką jest grota solna. Ta opcja rekreacji ma formę seansu, który spędzisz w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu wypełnionym blokami z soli morskiej. Takie rozwiązanie pozwala imitować morski mikroklimat – powietrze we wnętrzu dostarcza organizmowi minerałów, takich jak jod, brom, krzem, magnez, miedź, wapń i żelazo.

Zarówno wysoka zawartość wymienionych powyżej pierwiastków w powietrzu, jak i dostosowanie poziomu wilgotności i temperatury, seanse w grocie solnej można porównać do inhalacji roztworami soli lub kąpieli leczniczych. Dzięki temu mogą być stosowane nie tylko rekreacyjnie, lecz także jako leczenie wspomagające oraz profilaktyka w niektórych przypadłościach związanych z niektórymi schorzeniami układów: oddechowego, krążenia oraz nerwowego.


Przeciwwskazania do korzystania z groty solnej

Zanim zdecydujesz się na seans, warto wziąć pod uwagę również, że zawarte w soli morskiej pierwiastki mogą również niekorzystnie wpływać na organizm, jeśli cierpisz na niektóre schorzenia. Tyczy się to przede wszystkim nadczynności tarczycy, nowotworów, gruźlicy oraz problemów z nerkami. W tych przypadkach korzystanie z groty solnej jest zabronione. Ze względu na to przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z tej formy rekreacji należy skonsultować się z lekarzem.

Łaźnia parowa i sauna fińska — formy rekreacji w Willi Ela

Jeśli szukasz innych sposobów na odprężenie, które przy okazji mogą sprzyjać poprawie wyglądu i kondycji skóry, w naszym pensjonacie znajdziesz odpowiednie rozwiązania. Nasi goście mogą zarezerwować seans w łaźni parowej lub saunie fińskiej — oba te rozwiązania dzięki unikalnej konstrukcji mogą mieć duży wpływ na odprężenie i poprawę samopoczucia. Mimo że kojarzą się z podobną formą wypoczynku, są pomiędzy nimi zasadnicze różnice, a mianowicie:

  • w łaźni parowej temperatura jest niższa, jednak wilgotność powietrza może sięgnąć nawet 100%,

  • w saunie fińskiej temperatury są bardzo wysokie, jednak panuje niska wilgotność powietrza.


Obie z tych opcji rekreacji są dostępne dla gości Willi Ela. Pomieszczenia przeznaczone do tych aktywności przygotowane są z uwzględnieniem rygorystycznych norm higienicznych, mają przepiękny, nowoczesny wystrój, a organizowane w nich sesje odbywają się z pełnym poszanowaniem obowiązujących obecnie regulacji i ograniczeń.

Przeciwwskazania do korzystania z łaźni parowej i sauny fińskiej

Należy jednak pamiętać, że długotrwałe przebywanie w wyjątkowo wilgotnych miejscach o podwyższonej temperaturze powietrza może wpłynąć również niekorzystnie na samopoczucie i zdrowie osób, które zmagają się z różnymi chorobami. Wśród nich można wskazać nie tylko przewlekłe choroby skóry, układu krążenia i problemy endokrynologiczne, lecz także wiele innych schorzeń, niektóre przypadki ciąży zagrożonej oraz rehabilitację po poważnych problemach zdrowotnych. Zarówno osoby chore przewlekle, jak i te, które są w trakcie powrotu do zdrowia, powinny bezwzględnie dokonać konsultacji z lekarzem jeszcze przed rezerwacją pobytu.

Masaże sprzyjające odprężeniu i rekreacji

Jeśli podczas pobytu w Rabce-Zdroju chcesz przede wszystkim wypocząć, w Wili Ela przygotowaliśmy również inne relaksujące formy spędzania czasu. Do Twojej dyspozycji będzie również salon masażu, w którym nasi specjaliści zadbają o należyte odprężenie Twoich mięśni. Oferujemy zarówno sesje klasyczne, jak i dodatkowe możliwości: na przykład wykorzystanie aromaterapii lub gorących kamieni. Taką formę rekreacji docenią przede wszystkim osoby aktywne, które dużą część pobytu w naszych pięknych okolicach planują spędzić na pieszych szlakach i ścieżkach rowerowych.

Basen

Basen

basen

basen

sauna parowa

sauna parowa

łaźnia fińska

łaźnia fińska

sauna

sauna

sauna parowa

sauna parowa

sauna parowa

sauna parowa

grota solna

grota solna

grota solna

grota solna

grota solna

grota solna

grota solna

grota solna

bottom of page